Перша у світі комерційна гральна консоль Magnavox Odyssey

blog

👍 Згадаємо прилад, який став революційним та започаткував цілу індустрію — перша у світі комерційна гральна консоль Magnavox Odyssey.

📅 Odyssey була виготовлена компанією Magnavox і випущена в Північній Америці у вересні 1972 року. Систему розробив Ральф Бер, німецько-американський інженер, який довгий час працював з телевізійною технікою для оборонної промисловості.

💡 Під час роботи з телевізорами винахідника зацікавила ідея вбудувати в них щось, чим міг би керувати глядач. У 1966 році Бер працюючи у компанії Sanders Associates, вигадав концепцію використання телевізора для ігор. Він перший описав пристрій Brown Box — “коричневу коробку” за допомогою якого можливо було перетворити телевізор в ігровий центр.

🤝 Наступним кроком для проєкту було залучення техніка Боба Тремблея разом з яким Бер виготовив перший прототип. До справи долучились також технік Білл Харрісон та інженер Білл Раш, які допомогли вдосконалити прототип та закласти перші концепції ігор.

🏓 Раш зробив дуже вагомий внесок, запропонувавши ідею реалізації гри в пінг-понг через консоль. Два гравці могли керувати білими прямокутниками та відбивати третій об’єкт, який символізував м’яч.

📅 В січні 1971 року, Magnavox погодилася виготовляти консоль. Під керівництвом Джорджа Кента команда Magnavox перетворила прототип консолі на кінцевий продукт.

🎮 Декілька цікавих фактів про Magnavox Odyssey:

1️⃣ Консоль побудована лише на транзисторах та не містить жодного цифрового елемента, а картриджі — це взагалі набори перемичок, які поєднують функціональні блоки всередині консолі.
2️⃣ Magnavox займала лише третє місце за обсягами на ринку телевізорів. З появою Odyssey у споживачів була хибна думка, що консоль працює лише на телевізорах Magnavox, що істотно вплинуло на обсяги продажів.
3️⃣ Засновник Atari Нолан Бушнел отримав судовий позов від Magnavox за реалізацію ідеї Pong у своєму першому аркадному автоматі.

345